QFP64-0.8 QFP64 Clamshel Structure Burn in Socket Pitch 0.8mm QFP64/FPQ-64-0.8-10A Test Flash Programming ZIF Adapter - (Color: QFP64 Without Board)
★★★★★ 4.2 32 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by jobs.innov.ma
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
QFP64-0.8 QFP64 Clamshel Structure Burn in Socket Pitch 0.8mm QFP64/FPQ-64-0.8-10A Test Flash Programming ZIF adapterFeatures:IC body size: 14.0×14.0mmIC size with feet: 17.2×17.2mmIC distance: 0.8mmIC Package includes: QFP64Please note: Because different sizes of chips need to correspond to different types of test sockets, if you are unable to determine the required test socket specifications, please provide us with information such as chip size diagrams.Item specifics:Origin: CN(Origin)Condition: NewType: Voltage RegulatorModel number: QFP64 SocketPackage: TQFPIs customized: Yes
  • Color: QFP64 without board
  • IC body size: 14.0×14.0mm
  • IC size with feet: 17.2×17.2mm
Manufacturer Anncus
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
32 ratings | 13 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (25)
4 stars
6% (2)
3 stars
3% (1)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (4)